Podnoszenie skuteczności zapamiętywania i uczenia się języków obcych

„Nadzwyczajna pamięć, to nie sprawa wyjątkowych uzdolnień, tylko odpowiedniego treningu. Takim geniuszem w zapamiętywaniu może być każdy z nas".

Każdy człowiek może usprawnić swoją pamięć a także podwoić swoją skuteczność uczenia się dzięki metodom aktywizacji umysłu. Przeciętny człowiek wykorzystuje pamięć zaledwie w 4-6%. Jednak pamięć, koncentrację uwagi, refleks i skojarzenia można trenować.

Proponowane przez nas szkolenie rozpoczynamy ćwiczeniami intensywnie kształtującymi umiejętność skupienia się, później rozwijamy pamięć. Gdy zostanie osiągnięty odpowiedni poziom, wprowadzamy specjalne techniki zapamiętywania polegające na budowaniu skojarzeń (mnemotechniki). Biorący udział w zajęciach uświadamiają sobie, jakie mają możliwości, a także poznają swoje preferencje sensoryczne i najbardziej odpowiednie style uczenia się.

Stosowane przez nas metody pozwalają na wyzbycie się zahamowań, kompleksów, rozwijają także intelekt. Doskonali się logika myślenia i mówienia, samodzielność wnioskowania, motywowania, uzasadniania.
Szkolenie pozwala na kilkukrotne zwiększenie zdolności zapamiętywania i aktywację „uśpionych" i niewykorzystywanych części mózgu zwłaszcza w kontekście nauki języków obcych.

Szkolenie pomaga w opanowaniu metod prawidłowego uczenia się (m.in. języków obcych) i usprawnienia swojej pracy. Daje znaczną poprawę w zakresie logicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz analizowania i syntezy. Rozwija pamięć trwałą i krótkoterminową wraz z umiejętnością selektywnego zapamiętywania materiału.
Pomaga również w rozwoju postrzegania i zapamiętywania wielozmysłowego oraz usprawnia wyćwiczenie koncentracji uwagi i jej podzielności.

 

 
Efektywne techniki
uczenia

WIĘCEJ...
 
Kursy dla dzieci
Dla najmłodszych

WIĘCEJ...
 
Kursy w Angli
Kursy w Londynie i ....

WIĘCEJ...
 
Strona główna  |   Cennik szkoleń  |   Cennik tłumaczeń  |   Referencje  |   Kontakt
engine by lapsoft.pl